Kočičí kavárny
Někdo miluje kočky a někdo zase psy. Ovšem mít rád ještě neznamená, že si oblíbené zvíře musíte nutně pořídit domů. Důvodem může být nedostatek času, nebo prostě třeba jen neochota mít zodpovědnost. Přece jen takové zvíře nadělá nepořádek a vyžaduje péči, která vyžaduje dost peněz. Dalším důvodem může být, že Vy byste sice zvíře v domácnosti rádi měli, ale někdo, s kým sdílíte domácnost (člen rodiny, nebo spolubydlící) trpí alergií.
V případě koček si ovšem můžete dopřát mazlení s oblíbeným zvířetem, co hrdlo ráčí. Kde?No přece v kočičí kavárně, které jsou hitem posledních let.
Zajímavý článek na téma kočičích kaváren najdete například také zde:
Antistresový účinek
Kočky působí totiž významným antistresovým účinkem. Asi každý zná canisterapii, což je terapeutická metoda, ve které se terapeutem stává pes. Méně lidí ovšem ví, že sek terapeutickým účelům využívají také kočky. Této terapii se pak říkáfelinoterapie a terapeutem se stává kočka. Canisterapie, felinoterapie patří mezi tzv. zooterapii.
Samozřejmě ne každá kočička je k tomuto účelu vhodná. Hodí se například perská, bengálská, siamská, sibiřská, ovšem používá se k terapeutickým účelům i kočka domácí. Hodně záleží nejen na rase, ale především na osobnosti kočky. Kočky jsou větší individualistky než psi a ne každá kočka je kontaktní. Kočka, která se využívá k terapeutickým účelům, musí být extrovertní a přátelská a lidský dotyk musí vnímat jako příjemný.
Kočka je vhodná pro lidi s různými druhy postižení. Lidé s fyzickým i psychickým hendikepem mohou od tohoto roztomilého zvířátka mnoho získat. Nicméně jsou lidé bez hendikepu, kteří přesto vnímají mazlení s kočkou jako velmi příjemné a uklidňující a právě pro tyto lidi jsou určeny kočičí kavárny.